Herbich Michael Sp. z o.o.
WITAJ, ZALOGUJ SIĘ LUB ZAŁÓŻ KONTO
Producent Jałowych Pessarów od 1995 r.

MEDUSA

Skład Spirali Goldring Medusa®
Goldring Medusa® jest wkładką wewnątrzmaciczną (IUD) składającą się z polietylenu i BaSO4. Trzon wkładki owinięty jest miedziano srebrnym drutem. Łączna powierzchnia wypełnienia wynosi min. 240 mm². Standardowa wersja wkładki Goldring Medusa® ma długość 31 mm i szerokość 24 mm. Wersja mini Goldring Medusa® wynosi: długość 27 mm, szerokość 20 mm. Każda ruchoma, poprzeczna górna część wkładki zakończona jest małym pierścieniem ze złota w celu kontroli umiejscowienia (łączna powierzchnia ze złota: 20 mm²).

Srebro i złoto mają działanie antyseptyczne.
Dwie monofilamentowe nitki do lokalizacji i usunięcia spirali wykonane są z fluorku poliwinylu.

Mechanizm działania
Wkładki miedziane uwalniają 10-50 µg miedzi dziennie. Według najnowszych badań naukowych, uwalniane jony miedzi interferują z metabolizmem w mitochondriach spermy, która odpowiada za ruch plemników, zarówno bezpośrednio (zahamowanie enzymu przez CU2+ w zamian za Zn2+) jak i pośrednio poprzez modyfikowanie metabolizmu powierzchni komórek endometrialnych. Zmiany, wykryte w błonie śluzowej macicy to między innymi: obniżenie koncentracji glukozy, ciśnienia parcjalnego tlenu i pH. Migracja leukocytów z ich własnym metabolizmem do śluzu kanału szyjki macicy oraz błony śluzowej macicy powoduje zanik „środowiska biologicznego”. Podczas gdy plemniki próbują przedostać się do jaja, zostają unieruchomione w śluzie kanału szyjki macicy i w jamie macicy.

Zastosowanie
Antykoncepcja

Przeciwwskazania
Ciąża lub podejrzenie ciąży, ostre lub nawracające zapalenie górnej lub dolnej części narządu rodnego, poporodowe zapalenie macicy, krwawienia z dróg rodnych o nieznanej etiologii, poronienie z objawami zakażenia w okresie 3 miesięcy, polipy jamy macicy oraz mięśniaki macicy, wady wrodzone macicy i szyjki macicy, podejrzewany lub wykryty nowotwór złośliwy narządów płciowych, nie leczone zapalenie szyjki macicy lub dysplazja szyjkowa, choroba Wilsona (nadmierne gromadzenie miedzi w różnych tkankach organizmu), zaburzenia krzepnięcia, alergia na miedź, zwiększone uwarunkowania do infekcji.

Uwagi i ostrzeżenia
Podczas stosowania miedzianych wkładek mogą nastąpić znacznie obfitsze i bolesne miesiączki. Kobiety, u których występują obfite miesiączki, anemia lub ból w okolicy podbrzusza występujący w czasie miesiączki lub okołomiesiączkowo (dysmenorrhoea) oraz kobiety stosujące leki przeciwzakrzepowe przed założeniem Goldring Medusa® powinny skonsultować się z lekarzem oraz rozważyć wady i zalety.
 
HOME   |   KONTAKT   |   REGULAMIN   |   POLITYKA JAKOŚCI   |   POLITYKA COOKIES   |   CERTYFIKATY