Herbich Michael Sp. z o.o.
WITAJ, ZALOGUJ SIĘ LUB ZAŁÓŻ KONTO
Producent Jałowych Pessarów od 1995 r.

Pessar cienki cewki moczowej

Pessar cienki cewki moczowej nadaje się do leczenie przypadków nietrzymania moczu i/lub obniżenia macicy i pochwy, szczególnie w sytuacjach, gdy wcześniej nie przeprowadzono u pacjentki pochwowego zabiegu na dnie macicy połączonego z podniesieniem pochwy, Konieczne jest natomiast, aby dno macicy było w stanie utrzymać pessar. Kalota powinna podnieść do góry przejście pomiędzy pęcherzem moczowym oraz cewkę moczową i w ten sposób zapobiegać otwieraniu się górnej części cewki moczowej w chwilach obciążenia (np kaszel, ruch, wysiłek).

Podniesienie przejścia powinno również zapobiegać wnikaniu moczu do cewki moczowej, co dodatkowo wzmacnia efekt leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu oraz tzw mniejszej formy nietrzymania moczu na skutek stresu i wysiłku. Pessar należy wprowadzać zaczynając od jego cienkiej części. Pessar musi być tak dobrany wielkością krążka, aby kalota podobnie jak w pessarze kołnierzowym cewki moczowej, leżała bezpośrednio pod cewką moczową, w przeciwnym wypadku nie będzie spełniał swojej roli. W celu wyjęcia pessara kalotę należy przesunąć na bok lub do tyłu i następnie usunąć. Przy braku stosunków płciowych pessar cienki cewki moczowej rzadko ulega przesunięciu. W przypadku gdy mimo prawidłowego ułożenia będzie nadal występować nietrzymanie moczu to należy dokleić kapturek. Natomiast, gdy kalota będzie zbyt mocno uciskała cewkę (przez co pacjentka nie będzie mogła oddawać moczu) to należy zmienić krążek na mniejszy tub nieco spiłować kalotę. Ze względu na swoją elastyczność stosowany jest przy wąskich pochwach (rzadko odleżyny) np. po operacjach lub u nieródek z nietrzymaniem moczu.

Uwaga: Pessar może być stosowany tylko przez jedną pacjentkę!

Pessar co 4 tygodnie wyjąć w celu sprawdzenia ścian pochwy, a następnie po wymyciu założyć u tej samej pacjentki wg uznania lekarza prowadzącego w sposób gwarantujący zasady higieny.

Wymiary: średnica od 55 do 85 mm (co 5 mm)
Cena: 144 zł plus koszty przesyłki
Pessar cienki cewki moczowej - w celu dobrania dla Pacjentki odpowiedniego rozmiaru podlega wymianie.

Wiecej informacji pod nr telefonu +48-882-096-195

×

Pessar grzybkowy cienki wg modyfikacji Dr Herbicha

Przy pomocy pessara grzybkowego leczy się pacjentki z wypadaniem pochwy i/lub macicy, u których inne pessary nie są w stanie utrzymać nacisku. Wypadanie pochwy i macicy stanowią dla pacjentki oraz lekarza prowadzącego problem większy aniżeli obniżenie pochwy i macicy. Przed założeniem pessara należy przeprowadzić repozycję wypadłych organów. W takim wypadku lekarz musi zwrócić uwagę na zawartość worka przepuklinowego. Jeżeli poza macicą znajdują się w worku przepuklinowym także inne trzewia, należy wprowadzić je z powrotem ostrożnie do jamy brzusznej przy pomocy obu rąk. Pessar grzybkowy zakłada się częścią płaską ku macicy, natomiast część wystająca – trzon pessara powinien się znajdować w przedsionku pochwy - może być podtrzymywany przez bieliznę, co zwiększa stabilizację pessara.

Po włożeniu pessara, pacjentka i lekarz powinni sprawdzić, czy pessar trzyma się odpowiednio. W tym celu pacjentka powinna, na początku w pozycji leżącej, zakasłać albo naciskać (przeć). Podobnie można sprawdzić, czy pessar się trzyma, poprzez poruszanie trzonem pessara. Zaleca się poinformowanie pacjentki o roli trzonu pessara i pozwolenie jej na samodzielne wyczucie go jeszcze na fotelu ginekologicznym. Jeżeli pacjentka po założeniu pessara odczuwa poprawę, powinna się jeszcze krótko, w celu sprawdzenia, poruszać(chodzenie, przysiady). Jeżeli pessar nie powoduje żadnych uciążliwości i trzyma się należycie, oznacza to, że dobrano pessar o odpowiedniej wielkości. Pessar ten nie może być dobrany za duży lub jako "pasujący idealnie", gdyż po 2 - 3 tygodniach przez to, że macica nie wypada, dochodzi do wzmocnienia i zmniejszenia się przepony moczowo-płciowej, na skutek czego pessar staje się względnie za duży i uciska tkanki, dając szybko odleżyny i stany zapalne. Jeżeli zaistnieje taki przypadek to pessar należy wymienić na mniejszy.

Wprowadzenie pessara ułatwia posmarowanie go warstwą kremu. Powinno się stosować naprzemiennie kremy zawierające estrogeny i kremy zawierające kwas hialuronowy. Ze względu na dużą powierzchnię pessara dla osiągnięcia odpowiedniej śliskości powierzchni konieczna jest dość znaczna ilość kremu, dlatego też zalecamy stosowanie kremów o zmniejszonej zawartości estrogenów. Estrogen dba ponadto o lepsze ukrwienie tkanek oraz tworzenie się flory bakteryjnej, nabłonka i tkanek. Należy przy tym zważać na przeciwwskazania dla zastosowania kremów estrogenowych (np.: guzy powodowane estrogenami). Wyjmowanie pessara do pielęgnacji i ponowne zakładanie, może następować przez samą pacjentkę lub lekarza. Przy trudnościach z wyjęciem pessara (na skutek powstałego podciśnienia) należy wprowadzić palec wskazujący za podstawę pessara (kapelusz), przez co dostanie się powietrze i równolegle chwycić za trzon pessara i delikatnym ruchem przekręcać w jedną stronę, a następnie wyjąć. Pessar może być wyjmowany codziennie lub raz w tygodniu przez samą pacjentkę lub przez lekarza co 4 tygodnie. Jeżeli pessar wyjmuje się co 4 tygodnie, raz w tygodniu należy wprowadzić do pochwy krem estrogenowy lub globulki estrogenowe. Częste wyjmowanie pessara w połączeniu z miejscową terapią estrogenową oraz płukaniem pochwy(środkami do higieny intymnej o działaniu przeciwzapalnym i przeciwgrzybicznym) i myciem pessara zapobiega takim komplikacjom jak np. infekcje, krwawienia a nawet owrzodzenia wywołane uciskiem. Jeżeli pessar jest założony przez dłuższy czas(tygodnie), może dojść najpierw do zaczerwienienia, w dalszym czasie do dolegliwości wywołanych naciskiem pessara na błonę śluzową pochwy. W wyniku tego może rozpocząć się w dolnej części pochwy proces zaniku błony. W takich przypadkach należy zastosować mniejszy rozmiar pessara grzybkowego lub zupełnie inny model pessara.

Uwaga: Pessar może być stosowany tylko przez jedną pacjentkę!

Pessar co 4 tygodnie wyjąć w celu sprawdzenia ścian pochwy, a następnie po wymyciu załozyć u tej samej pacjentki wg uznania lekarza prowadzącego w sposób gwarantujący zasady higieny.

Wymiary: średnica od 50 do 90 mm (co 5 mm)
Cena: 169 zł plus koszty przesyłki
Pessar grzybkowy - w celu dobrania dla Pacjentki odpowiedniego rozmiaru podlega wymianie.

Wiecej informacji pod nr telefonu +48-882-096-195

×

Pessar kołnierzowy cewki moczowej

Ten model pessara jest połączeniem pessara kołnierzowego z miejscowym zgrubieniem zwanym kalotą. W przypadku, gdy kalota jest za wysoka tzn wywiera za duży ucisk na cewkę (co może powodować trudności w oddawaniu moczu), kalotę taką można odpowiednio zmniejszyć przez spiłowanie. Przy pomocy pessara kołnierzowego cewki moczowej leczy się pacjentki z nietrzymaniem moczu powodowanym stresem i/lub z obniżeniem macicy i pochwy (uchyłek pęcherza moczowego). Kalota pessara powinna podnieść do góry cewkę moczową, przesunąć przejście pomiędzy pęcherzem moczowym, a cewką moczową do przodu i jednocześnie do góry i w ten sposób zapobiegać w przypadku obciążenia (np. kaszel, ruch, wysiłek), otwieraniu się górnej części cewki moczowej. Podniesienie przejścia powinno również zapobiegać wnikaniu moczu do cewki moczowej, co dodatkowo wspiera leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu oraz tzw. mniejszej formy nietrzymania moczu na skutek stresu i wysiłku. Prawidłowo dopasowany pessar może pomóc w ocenie czy operacja usunięcia macicy z plastyką pochwy przyniesie oczekiwany efekt. Przy wyjmowaniu należy kalotę przesunąć palcem wskazującym na bok, przez co pessar będzie łatwiejszy do wyjęcia. Pessar nie może być za duży. lub za mały aby odpowiednio spełniał swoją rolę.

Uwaga: Pessar może być stosowany tylko przez jedną pacjentkę!

Pessar co 4 tygodnie wyjąć w celu sprawdzenia ścian pochwy, a następnie po wymyciu załozyć u tej samej pacjentki wg uznania lekarza prowadzącego w sposób gwarantujący zasady higieny.

Wymiary: średnica od 55 do 85 mm (co 5 mm)
Cena: 144 zł plus koszty przesyłki
Pessar kołnierzowy cewki moczowej - w celu dobrania dla Pacjentki odpowiedniego rozmiaru podlega wymianie.

Wiecej informacji pod nr telefonu +48-882-096-195

×

Pessar kołnierzowy szyjki macicy (położniczy)

Przy pomocy pessara kołnierzowego szyjki macicy leczone są kobiety ciężarne, u których zdiagnozowano niewydolność szyjki macicy. Pessar ten stosuje się w celu odciążenia szyjki macicy, co ma - w miarę możliwości – zapobiegać porodom przedwczesnym oraz przynosić ulgę w leczeniu zespołu bólowego miednicy małej. Przed założeniem pessara należy wykluczyć infekcję, jako przyczynę porodu przedwczesnego.

Pessar można zastosować w ciąży pojedynczej, mnogiej oraz u kobiet ciężarnych, które narażone są na obciążenia fizyczne (np. przebywanie przez długi czas w pozycji stojącej).

Przez regularną kontrolę we wziernikach można ustalić, czy szyjka macicy jest otwarta i czy nie ulega dalszemu skracaniu się. Pessar kołnierzowy szyjki macicy nie powinien zamykać szyjki, lecz wspierać ją na odpowiedniej wysokości. W ten sposób dochodzi do odciążenia szyjki macicy.

Według odkryć dr n. med. M. Herbicha pessar kołnierzowy może być stosowany również:

- w Pollaksurii, u kobiet ciężarnych, spowodowanej uciskiem główki czy pośladków dziecka na pęcherz moczowy, przez co pojemność pęcherza jest mechanicznie zmniejszona, a pacjentka zmuszana jest do częstego oddawania moczu – często stawiana jest błędna diagnoza Cystis gravidarum. W takich wypadkach należy założyć pessar nr 2 lub nr 3;

- w prawie 90% wszystkich przypadków zastoju moczu w nerkach, a następnie zapalenia odmiedniczkowego nerek kobiet w ciąży. Przyczyną jest ucisk przez dolny segment macicy na moczowody (strona prawa częściej niż lewa). Założenie pessara nr 2 lub nr 3 unosi segment macicy do góry i wówczas dolegliwości ustępują szybko. Występujące zapalenie należy leczyć antybiotykiem zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

- w leczeniu poporodowych zespołów bólowych miednicy mniejszej wywołanych osłabieniem aparatu więzadłowego miednicy po poprzednich porodach (bóle mogą być w tych przypadkach tak duże, że bywa błędnie usuwany wyrostek robaczkowy, a bóle mimo to pozostają), w takich przypadkach w ciąży zaleca się do diagnozowania założyć pessar kołnierzowy nr 2 lub nr 3 i stwierdzać czy bóle ustępują

- w profilaktyce żylaków kończyn dolnych i sromu, stanów po zapaleniach żył głębokich u kobiet ciężarnych

- w przypadku założenia szwu okrężnego można dodatkowo zastosować pessar szyjkowy. W ten sposób zmniejsza się ucisk części przodującej na szew, co obniża prawdopodobieństwo np. pęknięcia szyjki macicy, częstszego zakażenia, czy martwicy tkanki.

W ostatnich 30-tu latach pessał kołnierzowy szyjki macicy stał się bardzo popularnym, ze względu na bezproblemowe założenie i wyjęcie, praktycznie w każdej chwili. Pessar kołnierzowy szyjki macicy prawie w 99% zastępuje dotychczasowe operacyjne zapobieganie niewydolności ciśnieniowo-szyjkowej u kobiet w ciąży. Aby indywidualnie umożliwić dopasowanie pessarów do warunków anatomicznych szyjki macicy i pochwy do dyspozycji są 3 modele, które różnią się między sobą wysokością ściany bocznej, a przez to przy ucisku z góry rozpiętością.

Rozmiary

Pessary kołnierzowe szyjki macicy rozróżnia się wg wysokości ścianki bocznej.

-nr 1 - 17 mm – wąska lub płytka pochwa, pierwiastki – stosowany w 3-5% przypadków,
-nr 2 - 21 mm - średnia pochwa, standardowo –stosowany w 95% przypadkach,
-nr 3 - 25 mm - szeroka pochwa, wieloródki – stosowany w 1-2%przypadków.

Wymiary poprzeczne oraz otwory centralne są we wszystkich pessarach tego typu jednakowe. Do otworu centralnego pessara (mniejszy otwór) wchodzi szyjka macicy. Z doświadczenia najczęściej zakłada się pessar o wysokości 21 mm (nr 2).

Stosowanie

O zastosowaniu pessara kołnierzowego szyjki macicy decyduje lekarz, który dopasowuje go i zakłada pacjentce w pozycji leżącej. Decydujące jest, aby stożek pessara zwrócony był do góry, tak że większy otwór pessara wspiera szyjkę macicy dzięki oparciu o mięśnie dna miednicy. Dzięki możliwości ściśnięcia pessara przy wkładaniu jego założenie jest bezbolesne. Pessar może być przesunięty tak wysoko jak jest to możliwe do tylnej części pochwy, przy czym szyjka macicy musi spoczywać w górnym (mniejszym) otworze pessara. Możliwym błędem jest założenie pessara stożkiem do dołu. W ten sposób nie można osiągnąć wystarczającego efektu wsparcia szyjki macicy. Lekarz powinien skontrolować podczas kolejnych badań, czy górny (mniejszy) otwór pessara nie obejmuje szyjki macicy zbyt mocno. Powstanie drobnych obrzęków szyjki macicy może być efektem zamierzonym. Przy prawidłowym założeniu pacjentka nie powinna odczuwać pessara. Ewentualne dolegliwości związane z obniżeniem macicy i pochwy ustępują natychmiast po założeniu pessara, co może zmotywować pacjentkę i lekarza do dalszego leczenia.

Uwaga: Pessar może być stosowany tylko przez jedną pacjentkę!

Wprowadzanie pessara można dodatkowo ułatwić poprzez pokrycie go warstwą środka nawilżającego. W tym przypadku należy przede wszystkim stosować kremy antybiotykowe, które nie zniszczą flory Döderleina. Przy silniejszych upławach można tą terapię kontynuować raz albo dwa razy na tydzień. Do dezynfekcji pochwy używać globulek przeciwgrzybicznych i przeciwbakteryjnych lub środków zalecanych przez lekarza prowadzącego.

Jeżeli nie występują żadne dolegliwości, pessar może pozostawać założony aż do czasu porodu (w przypadku dolegliwości związanych z obniżeniem pochwy i macicy) albo do 36-37 tygodnia (w przypadku prewencji porodu przedwczesnego), Po założeniu pierwsza kontrola za 2-3 dni, następne co 2-3 tygodnie, także jeżeli brak jest szczególnych dolegliwości. Obserwacje we wziernikach pomimo założonego pessara są możliwe, można również kontrolować położenie pessara przy pełnym pęcherzu przy pomocy sonografii brzusznej.

Warunki założenia dla lekarza specjalisty

- szyjka macicy nie może być całkowicie skrócona; wystarczy 0,5 cm
- kontrola we wziernikach czy nie ma zapalenia pochwy, jeżeli istnieje możliwość, to stosuje się badanie mikroskopowe wymazu pochwy, pH pochwy, przez lekarza prowadzącego
- przy wadach wrodzonych macicy pessar kołnierzowy szyjki macicy nie spełni swojej roli.
- przyczyną bóli przedwczesnych jest często zapalenie pochwy. Jeżeli istnieje możliwość, to stosuje się wymaz bakteriologiczny i badanie w kierunku Chlamydii. Może również być założony po wykonaniu szwu okrężnego dla podparcia szyjki macicy celem podniesienia aparatu więzadłowego.

Technika zakładania

Pessar zwilżony kremem przeciwgrzy bieżnym, przeciwbakteryjnym, nawilżającym lub ogólnie innym stosowanym, zaleconym przez lekarza prowadzącego ścisnąć i następnie włożyć do pochwy. Po włożeniu palcem wskazującym ręki badającej przesunąć pessar do końca pochwy, tak aby szyjka macicy weszła do otworu pessara. Sprawdzić we wziernikach czy szyjka macicy znajduje się w otworze, ewentualnie poprawić pod kontrolą wzroku.

Do dezynfekcji pochwy używać czopków przeciwgrzybicznych i przeciwbakteryjnych aż do chwili wyjęcia pessara lub środków zalecanych przez lekarza prowadzącego.

Uwagi

- wyrób wielokrotnego użytku z zastosowaniem u jednej pacjentki,
- po założeniu pacjentka nie może mieć stosunków płciowych,
- w razie pęknięcia pessar nie będzie spełniał swojej roli i należy wymienić go na nowy,
- pessar, jako ciało obce powoduje powstawanie upławów niemających negatywnego wpływu przy jego stosowaniu,
- przy nie prawidłowym dobraniu wielkości pessara może dochodzić do ucisku na odbytnicę, w tym przypadku należy zastosować pessar o mniejszym rozmiarze,
- w przypadku ześlizgnięcia się pessara z szyjki macicy należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym w celu ponownego założenia.

Cena:144 zł plus koszty przesyłki

×

Pessar pierścieniowy gruby

Twardy stosowany przy dużych wejściach do pochwy, miękki stosowany przy wąskich wejściach do pochwy. Pessar pierścieniowy stosowany jest przy obniżeniu pochwy i macicy. Zakładany jest też przy nizbyt nasilonych objawach wysiłkowego nietrzymania moczu oraz wg odkrycia Dr Herbicha w poporodowych zespołach bólowych miednicy mniejszej. Bardzo często zespół bólowy miednicy mniejszej jest błędnie rozpoznawany i leczony jako przewlekłe zapalenie przydatków (towarzyszy temu brak odchyleń w wynikach laboratoryjnych), zapalenie wyrostka robaczkowego lub jest interpretowany jako rwa kulszowa lub nieokreślone bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Rozpoznać ten zespół można w następujący sposób: Wywiad - bóle w trakcie stosunków, bóle w podbrzuszu przy obciążeniu. Klinicznie - nie zawsze znacznego stopnia obniżenie narządów rodnych. W badaniu ginekologicznym - po uciśnięciu tarczy części pochwowej szyjki macicy pacjentka odczuwa "ten ból". Po założeniu pessara pierścieniowego grubego, (który nie może być ani za duży ani za mały) dochodzi do ustabilizowania narządu rodnego i dolegliwości całkowicie ustępują lub ulegają znacznemu zmniejszeniu. Przy nasilonych objawach, gdy wszystkie metody zachowawcze zawodzą, usunięcie macicy (najlepiej przez pochwę) uwalnia pacjentkę od dolegliwości.

Pessar pierścieniowy gruby (z doświadczenia dr Herbicha) można stosować po odpowiednim dobraniu u pacjentek gdzie po porodzie doszło do znacznego obniżenia pochwy i macicy z / bez objawów zespołu bólowego. Dodatkowo pacjentka powinna wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie miednicy małej.

Uwaga: Pessar może być stosowany tylko przez jedną pacjentkę!

Pessar co 4 tygodnie wyjąć w celu sprawdzenia ścian pochwy, a następnie po wymyciu załozyć u tej samej pacjentki wg uznania lekarza prowadzącego w sposób gwarantujący zasady higieny.

Wymiary: średnica od 50 do 100 mm (co 5 mm)
Cena: 144 zł plus koszty przesyłki
Pessar pierścieniowy gruby - w celu dobrania dla Pacjentki odpowiedniego rozmiaru podlega wymianie.

Wiecej informacji pod nr telefonu +48-882-096-195

×

Pessar pierścieniowy gruby miękki

Miękki stosowany przy wąskich wejściach do pochwy. Pessar pierścieniowy stosowany jest przy znacznym obniżeniu pochwy i macicy. Zakładany jest też przy nizbyt nasilonych objawach wysiłkowego nietrzymania moczu oraz wg odkrycia Dr Herbicha w poporodowych zespołach bólowych miednicy mniejszej. Bardzo często zespół bólowy miednicy mniejszej jest błędnie rozpoznawany i leczony jako przewlekłe zapalenie przydatków (towarzyszy temu brak odchyleń w wynikach laboratoryjnych), zapalenie wyrostka robaczkowego lub jest interpretowany jako rwa kulszowa lub nieokreślone bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Rozpoznać ten zespół można w następujący sposób: Wywiad - bóle w trakcie stosunków, bóle w podbrzuszu przy obciążeniu. Klinicznie - nie zawsze znacznego stopnia obniżenie narządów rodnych. W badaniu ginekologicznym - po uciśnięciu tarczy części pochwowej szyjki macicy pacjentka odczuwa "ten ból". Po założeniu pessara pierścieniowego grubego, (który nie może być ani za duży ani za mały) dochodzi do ustabilizowania narządu rodnego i dolegliwości całkowicie ustępują lub ulegają znacznemu zmniejszeniu. Przy nasilonych objawach, gdy wszystkie metody zachowawcze zawodzą, usunięcie macicy (najlepiej przez pochwę) uwalnia pacjentkę od dolegliwości.

Pessar pierścieniowy gruby (z doświadczenia dr Herbicha) można stosować po odpowiednim dobraniu u pacjentek gdzie po porodzie doszło do znacznego obniżenia pochwy i macicy z / bez objawów zespołu bólowego. Dodatkowo pacjentka powinna wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie miednicy małej.

Uwaga: Pessar może być stosowany tylko przez jedną pacjentkę!

Pessar co 4 tygodnie wyjąć w celu sprawdzenia ścian pochwy, a następnie po wymyciu załozyć u tej samej pacjentki wg uznania lekarza prowadzącego w sposób gwarantujący zasady higieny.

Wymiary: średnica od 55 do 100 mm (co 5 mm)

×

Pessar talerzowy

Pessar talerzowy stosuje się przy lekkich obniżeniach macicy i pochwy lub przy silnym obniżeniu macicy i pochwy z wypadaniem po uprzednim operacyjnym zmniejszeniu wejścia do pochwy. Przy większym wypadaniu pęcherza pessar podtrzymuje także w części środkowej i bocznej uszkodzenie pochwy. W sposób prosty może być zakładany zarówno przez lekarza jak i samodzielnie używany przez przeszkoloną pacjentkę. Pacjentka młodsza może samodzielnie co 4 tygodnie i/lub po każdym stosunku wg uznania wyjąć pessar na noc, wymyć go i następnego dnia ponownie włożyć, lub nie wyjmować a pochwę wypłukać przy pomocy irygatora Kontrola lekarska wskazana jest co 4 tygodnie. U starszych pacjentek zaleca się wizytę u lekarza co 4-6 tygodni. We wziernikach należy sprawdzić stany zapalne, używać np. kremu lub czopka z zawartością estrogenów.

Uwaga: Pessar może być stosowany tylko przez jedną pacjentkę!

Pessar co 4 tygodnie wyjąć w celu sprawdzenia ścian pochwy, a następnie po wymyciu załozyć u tej samej pacjentki wg uznania lekarza prowadzącego w sposób gwarantujący zasady higieny.

Wymiary: średnica od 55 do 90 mm (co 5 mm)
Cena: 144 zł plus koszty przesyłki
Pessar pierścieniowy gruby - w celu dobrania dla Pacjentki odpowiedniego rozmiaru podlega wymianie.

Wiecej informacji pod nr telefonu +48-882-096-195

×
Pessar cienki cewki moczowej
Pessar cienki cewki moczowej nadaje się do leczenie przypadków nietrzymania moczu i/lub obniżenia macicy i pochwy.
144 zł + koszt wysyłki
Pessar grzybkowy cienki
Przy pomocy pessara grzybkowego leczy się pacjentki z wypadaniem pochwy i/lub macicy, u których inne pessary nie są w stanie utrzymać nacisku.
169 zł + koszt wysyłki
Pessar kołnierzowy cewki moczowej
Ten model pessara jest połączeniem pessara kołnierzowego z miejscowym zgrubieniem zwanym kalotą.
144 zł + koszt wysyłki
Pessar kołnierzowy szyjki macicy (położniczy)
Przy pomocy pessara kołnierzowego szyjki macicy leczone są kobiety ciężarne, u których zdiagnozowano niewydolność szyjki macicy.
144 zł + koszt wysyłki
Pessar pierścieniowy gruby
Twardy stosowany przy dużych wejściach do pochwy, miękki stosowany przy wąskich wejściach do pochwy.
144 zł + koszt wysyłki
Pessar talerzowy
Pessar talerzowy stosuje się przy lekkich obniżeniach macicy i pochwy lub przy silnym obniżeniu macicy i pochwy z wypadaniem po uprzednim operacyjnym zmniejszeniu wejścia do pochwy.
144 zł + koszt wysyłki
 
HOME   |   KONTAKT   |   REGULAMIN   |   POLITYKA JAKOŚCI   |   POLITYKA COOKIES   |   CERTYFIKATY