Herbich Michael Sp. z o.o.
WITAJ, ZALOGUJ SIĘ LUB ZAŁÓŻ KONTO
Producent Jałowych Pessarów od 1995 r.

NOŻYCZKI I HEGARY

Nożyczki
Nożyczki do preparacji i cięcia nici METZENBAUM-NELSON ze względu na swój kształt i wielkość, nadają się idealnie do skracania nici wkładek domacicznych oraz preparacji.

Aby zapobiec wyślizgiwaniu się nici, ostrza nożyczek wyposażone są w mikro-ząbki.

Tylko jedno ucho nożyczek jest pozłocone, by móc je odróżnić od innych standardowych.

Hegary
Alternatywą dla dotychczas używanych narzędzi rozszerzających wejście macicy (hegarów) jest teraz Cerwikometr Reinemann-Hamann®

W porównaniu z innymi hegarami dostępnymi w handlu użycie cerwikometru zmniejsza ryzyko infekcji u pacjentki, ze względu na brak konieczności wielokrotnego wprowadzania narzędzi operacyjnych do macicy. Umożliwia on przeprowadzenie szybkiego zabiegu, co zdecydowanie daje pacjentce poczucie fizycznego komfortu.

W zabiegu bierze udział mniejsza ilość personelu, gdyż nie ma konieczności sortowania i dobierania odpowiednich narzędzi rozszerzających szyjkę macicy. Po zabiegu, do mycia i dezynfekcji pozostaje tylko cerwikometr. Kolejną zaletą jest mniejsze zużycie energii (podczas sterylizacji) oraz niższe koszty zakupu narzędzi.

Cerwikometry są o połowę tańsze od narzędzi do rozszerzania szyjki macicy, które dotychczas były stosowane. Do zabiegu używa się tylko trzech narzędzi zamiast dotychczasowych siedemnastu, lub jednego zamiast dziewięciu.

Cewnikometry można zakupić w trzech wielkościach:

Nr 1 ( cienki 2-6mm ) ma zastosowanie do wyłyżeczkowania jamy macicy oraz zakładania wkładek domacicznych.

Nr 2 ( średni 4-8mm ) ma zastosowanie do zabiegu przerrwania ciązy do 9 tyg. oraz zakładania wkładek domacicznych - najbardziej przydatny.

Nr 3 ( gruby 6-10mm ) ma zastosowanie do zabiegu przerwania ciąży do 12 tyg.

Sposób użycia:

Sondą zmierzyć długość szyjki i jamy macicy, na cerwikometrze palcem wskazującym oznaczyć zmierzoną długość (oznaczenia cyfrowe na cerwikometrze odpowiadają grubości hegara a nie długości w cm), wprowadzić cerwikometr przez szyjkę macicy, aż do momentu poczucia lekkiego oporu. Delikatnym, masującym ruchem przesunąć narzędzie do przodu, do palca wskazującego, jednocześnie rozszerzając szyjkę macicy. Po jej rozszerzeniu, wyjąć cerwikometr i następnie włożyć wkładkę domaciczną po uprzednim ustawieniu ogranicznika na prowadnicy wkładki.
 
HOME   |   KONTAKT   |   REGULAMIN   |   POLITYKA JAKOŚCI   |   POLITYKA COOKIES   |   CERTYFIKATY